Otevřeno Po-Pá 7:30 - 16:00 Showrooom Praha
Infolinka +420 212 238 227 | info@ecoservis.cz
Osobní odběr 4600+ výdejních míst
Pozor změna provozovny ! Nyní nás najdete na adrese Mladoboleslavská 1108, 197 00 Praha 9 - Kbely (hala 6)

Tento web používá a ukládá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich využitím.

Menu
media

Kůže je vyjímečný luxusní materiál široce používaný v automobilech. Kůže vyjadřuje pocit luxusu a pohodlí, jenže je třeba se o tento přírodní materiál starat s velkou péči, aby byla stále krásná, pružná a s přirozenou vůní.

Kůži udržujeme pochopitelně dle používání vozidla, ale standartně se doporučuje provést údržbu každé 3 měsíce. V údržbě je myšleno kompletní vyčištění a impregnování. Mnohdy základní čištění nestačí a je třeba odstranit vady jako je mastnota z jídla nebo jen stopa po propisce.

Samotné čištění by mělo probíhat na předem důkladně vysáté sedačce a to šetrným pH neutrálním čističem a pomocí melaminové houby, která zvyšuje účinnost čističe na bázi vody. Agresivní čističe obsahují rozpouštědla a i když barva vydrží, kůže uvnitř zestárne. Rozpouštědla totiž zůstanou uvnitř kůže a extrémně urychlí proces stárnutí. Kůže po neodborném zásahu ztrácí pružnost, vláčnost a dochází ke skřípání a praskání kůže.

Na čištění kůže používejte pH neutrální čistič Fenice Leather Cleaner, roky ověřený pH neutrální čističs parfemací ,,kůže,,

Impregnace kůže se provádí až po úplném vyschnutí po čištění. Pomoci si můžete fénem, ale jen lehce ohřát.

Impregnujte výrobkem Fenice Leather Protector pomocí bavlněného hadříku nebo nejlépe impregnační mikrovláknovou rukavicí Fenice Microfibre Cloth, se kterou se dostanete do všech těžko dostupných míst.

Proces schnutí opět urychlíte fénem.

Nezapomeňte na volant! Kožený volant je třeba udržovat častěji! Na volantu totiž máte ruce pořád a tam kde dochází k přímému kontaktu pokožka – kůže, tam trpí nejvíce. Kyselý pot narušuje ochranné vrstvy kůže a je třeba tato místa častěji ošetřovat. Čištění a impregnace kůže na volantu vám zabere 15 minut.

PROČ TO VŠE DĚLAT JEN KVŮLI KŮŽI V AUTĚ?

Chceme, aby kožený interiér vypadal dobře po celou dobu, co vozidlo máme a co nejvíc, poškozená kůže snižuje cenu vozidla až o 20%.

Děláme to pro sebe, pro hodnotu krásného materiálu.

Děkuji

Stanislav Mikoláš

Trenér Fenice Leather Repair